Rewolucyjny lakier Lock 3 o działaniu przeciwbakteryjnym
i przeciwwirusowym potwierdzonym badaniami wykonanymi przez Instytut Frauenhof.

W lakierze zawarte są fotosensybilatory Dyphox które pod wpływem działania światła powodują zmianę cząsteczek tlenu z otaczającego lakier powietrza do formy aktywnej - tzw singletowej. Jest to forma tlenu o niesparowanych elektronach, tzw forma wzbudzona, bardzo reaktywna.


Tlen singletowy nadmierną energię uwalnia min poprzez reakcję utleniania. Reaguje z proteinami i lipidami osłony mikrobiologicznej komórki patogenu. Ulega ona szybkiemu procesowi utlenienia, stąd osłona mikrobiologiczna jest destabilizowana w przeciągu bardzo krótkiego czasu.

W tym właśnie procesie rozkładowi ulegają znajdujące się na powierzchni lakieru patogeny: bakterie, wirusy, grzyby oraz pleśnie.


Tlen singletowy ma bardzo krótkotrwały czas istnienia, dlatego unosi się nad lakierem na wysokość 0,4 do maksimum 1 mm. Jest to wystarzająca przestrzeń do wytworzenia bariery ochronnej i znacznie wyższa od wielkości bakterii czy wirusów.


Badania nad skutecznością lakierów LOCK3 przeprowadził i potwierdził jeden z instytutów grupy Frauenhofer
z Monachium. Badania przeprowadził zgodnie z obowiązującymi standardami dla tego typu badań min.
na Staphylococcus aureus jednegmu z najbardziej opornych patogenów.

Poza tym badania nad aktywnością tlenu signletowego prowadzi wiele laboratoriów min związananych z kliniką medyczną w Regensburgu. Ukazało się wiele publikacji naukowych dotyczących jego działania i skuteczności, do których likni znajdą Państwo na dalszych stronach Lock3.


Powłoki z fotosensybilatorem Dyphox zostały przetestowane i zbadane w użyciu również w dwóch klinikach medycznych w Niemczech, gdzie wystawione zostały na codzienne trudne warunki szpitalne i związane z tym wymagania. Wyniki zostały opublikowane Journal of Hospital Infection / Novel photodynamic coating reduces the bioburden on near-patient surfaces thereby reducing the risk for onward pathogen transmission: a field study in two hospitals. www.elsevier.com/locate/jhin


LOCK3 KRÓTKI OPIS DZIAŁANIA