Badania wykazują, że gotowe produkty drukarskie takie jak banknoty, menu w restauracjach, opakowania, gry planszowe, instrukcje i inne materiały poligraficzne są nośnikami bakterii. Znajduje się na nich do kolonii 5000 zarazków na każdym cm2. Powstają i namnażają się podczas produkcji papieru, w procesie drukowania i obróbki introligatorskiej, podczas transportu, przechowywania i co najważniejsze, codziennego korzystania z tych przedmiotów. Kultury bakterii rozmnażają się z każdym kolejnym dotykiem człowieka. To dzięki wydzielinom ludzkich błon śluzowych oraz podłożu jakim jest papier i karton, bakterie i wirusy potrafią przetrwać tak długo, nawet do 4 lat a produkt poligraficzny staje się źródłem kolejnych potencjalnych zakażeń.


Celem projektu było opracowanie bezpiecznego antybakteryjnego i antywirusowego lakieru dyspersyjnego, który aktywnie przeciwdziałałby namnażaniu i rozwojowi patogenów na różnych produktach poligraficznych.
Kolejnym zadaniem było opracowanie wiarygodnych metod kontroli i pomiaru. Projekt został objęty licznymi patentami.


W rezultacie uzyskano produkt który redukuje liczebność bakterii, wirusów, grzybów i pleśni do 99,5%.
Lakier dyspersyjny, który aktywizuje się przy dostępie powietrza i światła i zabezpiecza produkt praktycznie podczas całego okresu jego użytkowania.


W ten sposób np. opakowania lekarstw, a co za tym idzie one same, stają się bezpieczniejsze w codziennym użyciu, szczególnie w takich miejscach jak przychodnie, szpitale, punkty pomocy ale także w zwykłych domowych apteczkach.


Również zabezpieczenie opakowań produktów spożywczych wpłynie na lepsze zabezpieczenie przed rozwojem wirusów, flory bakteryjnej, grzybów i pleśni a tym samym dodatkowo zabezpieczać będzie produkt przed zepsuciem.


Stosowanie lakieru na ulotkach, magazynach używanych, dotykanych przez wiele osób przeciwdziałać będzie roznoszeniu zarazków tą drogą.


Natomiast zabezpieczenie artykułów dla dzieci jak gry planszowe czy książki wspomoże profilaktykę w miejscach takich jak przedszkola, żłobki oraz podniesie stopień zabezpieczenia również przenoszenia choroby w domu, gdy do wspólnej zabawy usiądzie dziecko przeziębione i zdrowe.


WKRÓTCE STRONA PRINTLINE.PL ZOSTANIE ZAKTUALIZOWANA.

PROSZĘ PRZEJDŹ NA WWW.LOCK3.PL

Oferujemy Państwu najnowszy, rewolucyjny lakier Lock 3. Pierwszy lakier dyspersyjny o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwwirusowym potwierdzonym badaniami wykonanymi przez Instytut Frauenhof.